Mnoge porodice oko novogodišnjih praznika imaju potrebe za finansijskom injekcijom koja će poboljšati kućni budžet. Pored praznika, sledi nam i prividno najduži mesec – januar jer se već tradicionalno smanjuje produktivnost u većini sektora.
Evo ideje koja će pomoći pojedinim porodicama koje imaju polovno vozilo, koje ne koriste, da poboljšaju kućni budžet. Upravo je otkup polovnjaka ono što može da izvadi situaciju.
Stari auto zadržava garažu
Vrlo često se stara vozila čuvaju i kada odavno više nemaju upotrebnu vrednost. Zadržavaju garažu ili parking mesto na ulici bez ikakvih razloga. Mnogi misle da sa starim i pokvarenim automobilom ne mogu baš ništa, pa im stoji u zadnjem delu dvorišta, pred kućom ili na parkingu. Osim što predstavlja ruglo i zadržava prostor, stari automobil ili neko drugo staro vozilo zadržava i vaš novac!
Nikada se neće adaptirati dovoljno da mogu da ponovo služe, a uz dugogodišnje stajanje samo dodatno propadaju. Ako je vozilo smešteno u garaži, zadržava je umesto da ona posluži za izdavanje kao dodatni mesečni izvor prihoda.
Pročitajte još: Najčešći kvarovi kod automobila?
Kuda sa havarisanim vozilima?
Poslednjih godina na tržištu starih vozila je postalo vrlo živo. Danas sa lakoćom možete prodati svako staro vozilo, u voznom stanju ili neupotrebljivo zbog starosti ili havarije usled saobraćajne nezgode. To ne važi samo za automobile, već i za pikapove, minibuseve, autobuse, kamp prikolice, kombije i motocikle. Dakle sve što ima motor sa unutrašnjim sagorevanjem.
Automobili koji su ostali u vrlo lošem stanju nakon saobraćajne nesreće takođe imaju svog kupca. Iako ste možda mislili da ga ponudite nekom servisu za delove ili da uložite novac, vreme i energiju u njegovu popravku, razmislite još jednom. Šta ćete time zaista dobiti? Da li se zaista to više isplati od prodaje vozila u zatečenom stanju? Biće da je povoljnije i lakše pozvati agenta otkupa polovnih vozila i jednom danu rešiti problem.
Kako se procenjuje cena vozila za otkup?
Kada se odlučite da prodate polovni automobil ili neko drugo vozilo od važnosti su sledeće informacije:
- Marka i model polovnog vozila
- Godište vozila
- Vozno stanje i ispravnost svih segmenata
- Tip motora i zapremina
- Izgled automobila (enterijer i eksterijer), kao i dali je ima znake havarisanosti
Za fomiranje konačne cene polovnog vozila obično se koristi nemački katalog Eurotax koji je pogodan vodič za cene svih marki i modela vozila. Cena koja će biti ponuđena prodavcu zavisi i od trenutne ponude i potražnje za dati model, tj. kretanja na tržištu koje prate agenti prodaje polovnih vozila.
Pređena kilometraža nije od značaja za realizaciju prodaje vozila. Takođe, važna informacija je da se mogu otkupiti vozila sa lizinga, ako su na primer havarisana. Otkupljuju se i vozila koja nisu registrovana i više godina.
Jedino što je veoma važno za otkup vozila je da se otkup obavlja isključivo od vlasnika vozila ili od lica koje je za to ovlašćeno.
Ako imate bilo kakvo vozilo možete pozvati agenta otkupa vozila radi procene koja je u potpunosti besplatna. Agenti će doći na vašu adresu najčešće isti dan ili sutradan i nakon detaljnog pregleda dati ponudu za otkup.
Kako izgleda otkup vozila?
Kada se dogovorite sa agentom otkupa vozila oko cene, preostaje samo da potpišete kupoprodajni ugovor i preuzmete novac. Agent, odnosno njegova firma će obaviti svu potrebnu papirologiju i snositi troškove prenosa vlasništva vozila. Transport vozila, bez obzira na njegovo stanje, briga je isključivo agenta koji je dogovorio otkup vozila.
Isplata vozila je isti dan u kešu ili preko računa ako je to vaš izbor pozovite na tel 069/411-32-73. Takodje možete posetiti sajt otkup-kola.rs
Kao prodavac praktično nemate nikakvih obaveza sem da možda počistite mesto gde je staro vozilo stajalo. Idealno, zar ne? I sjajna ideja za poboljšanje kućnog budžeta oko praznika.