Upotreba hijaluronskih filera posmatra se kao deo svakodnevnice, a ne kao neki tretman koji se „mora“ obaviti. Zahvaljujući ovim poduhvatima, medicinskim i farmaceutskim dostignućima uspostavlja se mogućnost korigovanja nesavršenosti i modelovanje svojim izgledom.
Bezbednost upotrebe hijaluronskih filera
Hijaluron, hijaluronski fileri ili hijaluronska kiselina sve su sinonimi za prirodnu komponentu, izvorno nastanjenu u svakom ljudskom organizmu. Prirodni produkt vezuje vodu za sebe, čineći kožu jedrom, zdravom, mladom i zategnutom. Sa pojavom privih bora, upaliće se sigurnosna lampica koja će predočiti da se rezerve hijalurona smanjuju i da je potrebno manjak nadomestiti. Hijaluron je apsolutno bezopasan i adekvatna supstanca za regeneraciju određenih regija vaše kože.
Prednosti i nedostaci hijalorunskih filera
Prednosti su višestruke. Ogledaju se u jednostavnom tretmanu kojim se može obogatiti nedostajući deo hijalurona u vašem organizmu. Prirodna i izvorno nastanjena komponenta iz organizma može se na jednostavan i brz način regenerisati, veštačkim unosom istih produkata. Uneti produkti su takođe prorodni i skloni metaboličkim procesima i razgradnji. Prednost se ogleda i u brzini obavljanja tretmana, lakoći pristupa tretmanu, dostupnosti raznih informacija, a i pristupačnoj ceni. Nedostataka praktično i da nema. Nisu primećene kontraindikacije ili nedostaci koji se dešavaju na druge agresivne kozmetičke ili farmaceutske proizvode.
Hijaluronski fileri – cena
Obično ponuda uslovljava i cenu nekog proizvoda ili usluge na tržištu. Takav je slučaj i u domenu estetske hirurgije i kozmetike. Uspostavljanjem velikog broja kozmetičkih salona, koji nude široku lepezu usluga, kvalitet usluga se povećava na visok nivo, a cena radi konkurentnosti pada. Prednosti zdrave konkurencije pogoduju i jednoj i drugoj strani. Naime, pružaoci usluga usavršavaju svoj rad, nabaljaju savremena pomagala za rad i obavljaju ga u savremenim objektima, a sa druge strane korisnici usluga uz nižu svotu novca dobijaju uslugu ili proizvod izuzetnog kvaliteta. Tako da je cena tretrmana hijaluronom značajno pala u odnosu na prethodnu dekadu. Naime, podizanje spuštenih kapaka kreće se od 70 evra, konturisanje usana od 200 evra, povećanje usana sa hijalurnoskim filerima oko 150 evra, zatezanje bora 2 regije oko 200 evra. Naravno, navedene cene su uslovne i predstavljaju samo orijentir da estetska hirurgija i nije skupa kako je bio slučaj pre par godina. Kad su u pitanju hijaluronski fileri cena se svakako razlikuje od države do države, a to je uslovljeno njihovim standardima.
Obnavljanje tretmana
Tretman hijaluronskim tretmanom se ponavlja nakon određenog vremenskog intervala. Zapravo, hijaluron je prirodna komponenta, koja uneta u organizam biva podvrgnuta razgradnji. U zavisnosti od metaboličkog procesa pojedinačnih organizama tretman se ponavlja u periodu od 5 do 7 meseci. Ređe oko 4. ili 8. meseca. Razgradnjom hijaluronskih filera količina hijalurona slabi, pa tako i mogućnost vezivanja vode slabi. Na taj način koža se opušta i počinje intenzivna pojava bora. Ukoliko primetite prve bore savet je da se obratite u vaš kozmetički salon, pa uz savete stručnjaka i ponovite tretman. Poželjno je napomenuti da je tretman potupno bezbedan i da se može ponavljati u serijama, koliko potrebe i želje nalažu.
Zaključak: upotreba hijaluronskih filera u estetske svrhe u poseldnjim godinama zauzima vodeće mesto. Prednsoti su mnogobrojne, a glavne prednosti ogledaju se u bezbednosti za zdravlje i prisutpačnoj ceni.